Dzieci a gry online

Okej, no to jeszcze taka mała obrona. Dostałam bowiem pewnego mejla z pretensjami od kobiety, która przeczytała mój wpis o grach dziecko26online dla dzieci i bardzo się na to wszystko oburzyła – twierdząc, że gry przez internet są zbyt niebezpieczne dla dzieci i że łatwo mogą uzależnić.

Ja odpowiem, że nie widzę nic niebezpiecznego w grach, które traktują o sprzątaniu – a właśnie w takie gry najczęściej gra moja córka. Powiem też, że nie czuję, aby moje dziecko było od internetu czy od gier online w jakikolwiek sposób uzależnione. Okej, pewnie zdarzają się przypadki dzieci, dla których internet stał się całym światem, natomiast rolą rodzica jest, aby kontrolować czas, jaki jego pociecha spędza w internecie. To jasne, że dzieci stosunkowo szybko się uzależniają, ale mądry rodzic będzie wiedział, ile czasu jego dziecko będzie mogło poświęcić w internecie, aby ten nie stał się całym ich życiem.

Pamiętajcie też o jednym jeszcze. Dyskretnie kontrolujcie, co Twoje dziecko robi w komputerze. Ja na przykład sprawdzam regularnie historię przeglądania.

Możliwość komentowania jest wyłączona.